Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

MIASTO WIE, CZYM BĘDZIE DYSPONOWAĆ W 2018 ROKU

Wszystko za sprawą uchwalonego podczas dzisiejszej sesji budżetu miasta na 2018 rok. Na inwestycje samorządowcy zarezerwowali 27 mln złotych. Zdaniem prezydenta jest to najlepszy budżet od wielu lat. Radni w większości podzielają zdanie gospodarza miasta, jednak nie są aż tak wielkimi entuzjastami jak on…

– Nie jestem wielkim entuzjastą tego budżetu… Faktem jest jednak, że jest to najlepszy budżet od kilku lat – zauważa radny Łukasz Więcek, z klubu radnych miejskich Platforma Dialogu.

W podobnym tonie wypowiada się jego klubowa koleżanka radna Magdalena Spólnicka.  – Jest nieźle. Kwota 27 mln złotych stanowi 15 proc. całego budżetu związanego z wydatkami, przez co zbliżamy się do progu budżetu, który będzie można uznać za budżet proinwestycyjny. Ponadto pamiętajmy, że do budżetu na 2018 spłyną środki na budowę nowego basenu oraz najprawdopodobniej na zakup nowoczesnych autobusów, co niewątpliwie poprawi wskaźniki – zauważa.

Radna Spólnicka nie tylko słodzi. W myśl powiedzenia – do beczki miodu dodaje łyżkę dziegciu… – W budżecie na 2018 rok brakuje mi dwóch bardzo istotnych dla mieszkańców inwestycji. Inwestycji de facto obiecanych nie tylko w kampanii wyborczej urzędującego prezydenta, ale po pierwszym roku jego urzędowania. Mówię tu o rewitalizacji centrum miasta i budowie miejskiego żłobka – mówi M. Spólnicka.

Suchej nitki na budżecie miasta na 2018 rok nie pozostawia natomiast radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kucharski. – Jest to budżet  pasywny, ponieważ bazuje na pożyczkach, a wszystko co bazuje na pożyczkach jest sukcesem połowicznym. Dla mnie najgorsze jest to, iż miasto nie jest w stanie wykreować środków, które by zapewniały jego rozwój. W tym budżecie nie ma środków na rewitalizację. Brakuje w nim nowoczesnych inwestycji, przez co stajemy się powolutku montownią dla środowisk… Powiem wprost. Jesteśmy miasteczkiem, miasteczkiem i coraz bardziej miasteczkiem – stwierdził radny Kucharski.

Dyskusja, dyskusją – tym bardziej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.   Ostatecznie budżet Miasta Radomska na 2018 rok został przyjęty druzgocącą większością głosów.

Łączna kwota planowanych dochodów wynosi 178  209 961,34 złotych, natomiast łączna kwota planowanych wydatków to 194 671 784,84 złotych.

Na inwestycje Miasto Radomsko w 2018 roku przeznacza 27 mln 353 tys. złotych. Wśród nich są m.in.

– przebudowa ul. 11 Listopada w zakresie wykonania nawierzchni jezdni i chodnika,
– przebudowa pasa drogowego na skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej i Partyzanckiej,
– przebudowa ul. Marii Skłodowskiej-Curie,
– budowa chodnika przy ul. Wymysłowskiej i Chabrowej,
– rewitalizacja centrum Radomska etap I. Przebudowa ul. Reymonta od Placu 3 Maja do ul. Żeromskiego,
– rozbudowa ul. Dobrej etap I,
– rozbudowa ul. Stara Droga etap I,
– budowa skweru przy ul. Piastowskiej 17-19,
– budowa budynku wielorodzinnego przy ul. św. Rozalii,
– rozbudowa PP nr 10,
budowa kompleksu boisk sportowych przy ZSG nr 2,
– rewaloryzacja Parku Świętojańskiego etap II,
– rewitalizacja parków przy ul. Sierakowskiego i Reymonta,
– budowa nowej trybuny na Stadionie Miejskim przy ul. Brzeźnickiej,
– rozpoczęcie budowy kompleksu obiektów sportowo rekreacyjnych (basen),
–  dotacje dla mieszkańców na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW