Select

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej – program

Jubiler Ako

Święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej będziemy obchodzić 15 sierpnia. Jakie uroczystości zaplanowano w Radomsku?


Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się od złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, które zaplanowano na godz. 11.20.

O godz. 11.30 w Kolegiacie św. Lamberta odbędzie się uroczysta msza. Następnie uroczystości będą kontynuowane pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza. Wiązanki kwiatów zostaną również złożone pod tablicą pamięci uczniów – żołnierzy Gimnazjum im. S. Niemca w Radomsku poległych za Ojczyznę w 1920 roku na dziedzińcu Klasztoru o.o. Franciszkanów w Radomsku.

W parku Świętojańskim o godz. 17 rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Grocholice. W razie niepogody koncert przeniesiony zostanie do sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury.

Imprezy towarzyszące

Dzień wcześniej – 14 sierpnia w parku Świętojańskim o godz.17 odbędzie się koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego w wykonaniu Chóru Seniorów Romantica.

Również w niedzielę od godz. 10 w parku Solidarności odbywać się będzie Wakacyjny Turniej Łuczniczy, a od godz. 15 Wakacyjny Turniej Warcabowy, Szachowy i Scrabble, przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

W instytucjach kultury – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku oraz w Muzeum Regionalnym w Radomsku obejrzeć będzie można wystawy związane z Bitwą Warszawską.

W bibliotece do 31 sierpnia prezentowana będzie wystawa elementarna “Bitwa Warszawska 1920r.”, zaprojektowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Natomiast w muzeum od 14 sierpnia udostępniona będzie wystawa “Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920r.” przygotowana również przez oddział IPN w Warszawie.

A od 11 sierpnia przed budynkiem muzeum można już oglądać wystawę plenerową zatytułowaną “Tu rodziła się Solidarność” przygotowaną przez pracowników IPN oddział w Łodzi. Wystawa będzie eksponowana do 1 września br.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD