Mieszkańcy Radomska wciąż marzną. Kiedy będzie ciepło w mieszkaniach? [VIDEO]

Reklama

W awarii ciepłociągu zlokalizowane zostały dwa wycieki. Kiedy powróci ciepło? Głos zabrał prezes PGK w Radomsku.


W poniedziałek, 29 stycznia po godz. 20 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku poinformowało o stopniowym wychładzaniu sieci ciepłowniczej. Od tego czasu na skutek awarii sieci ciepłowniczej mieszkańcy nie tylko bloków, ale również prywatnych domów ogrzewanych przez miejską ciepłownię, nie mają ciepłej wody i gorących grzejników. Mieszkańcy na stronie spółki skarżą się, że mają w domu 14 – 16 stopni. Kiedy ciepło powróci?

Jak podał PGK awaria sieci ciepłowniczej powstała na magistrali ciepłowniczej (największej średnicy sieci) i znajduje się w bardzo nietypowym, trudno dostępnym miejscu do naprawy. Ekipy remontowe Zakładu Ciepłowniczego prowadzą prace naprawcze.

W środę, 31 stycznia głos zabrał prezes PGK Zbigniew Rybczyński, który poinformował, że dostawy ciepła powinny zostać przywrócone do wszystkich odbiorców w czwartek, 1 lutego w godzinach wieczornych.

Zostały zlokalizowane te dwa główne wycieki i według naszej oceny nie powinno już nic więcej wystąpić. Nie można wykluczyć, że jeszcze jakieś drobne wycieki mogą się pojawić, ale wtedy spróbujemy to etapami zamykać. Na razie zakładamy, że wszystko będzie w porządku i w dniu jutrzejszym do godzin wieczornych powinno ciepło zostać przywrócone. Sieć ma prawie 52 km, więc zanim to ciepło się rozejdzie wymaga to trochę czasu – mówił prezes PGK Zbigniew Rybczyński.
Czytaj też: Przerwa w dostawie wody w ul. Reymonta w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD