MIESZKAŃCY UL. WIENIAWSKIEGO PYTAJĄ: CO Z KANALIZACJĄ…?

Reklama

Czy kanalizacja na części ulicy Wieniawskiego w Radomsku pozostanie tylko na papierze?  Zastanawia się nasz Czytelnik, a zarazem mieszkaniec wymienionej ulicy. – Jeżeli tak, to rozgoryczeniu nie będzie końca – dodaje.  Prezes PGK Marek Glądalski zapewnia, iż skanalizowana zostanie cała ulica Wieniawskiego.

 

Wjazd na ulicę Wieniawskiego od strony ulicy Sanickiej od pewnego czasu jest utrudniony. Powodem są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy tej ulicy obserwują ich postęp. – Zaniepokoiło mnie to, że pracownicy PGK doszli z pracami do zakrętu i na tym poprzestali – mówi nasz rozmówca.  – Postanowiłem jednak trochę poczekać. Jednak, kiedy roboty nie posuwały się dalej mój niepokój podwoił się – dodaje.

Mieszkaniec ulicy Wieniawskiego zaczął rozpytywać, dlaczego tak się dzieje–  Mieliśmy zapewnienia, że skanalizowana zostanie cała ulica. Tymczasem z moich nieoficjalnych informacji wynika, iż kanalizacja zostanie położona tylko na jednym odcinku ulicy Wieniawskiego, czyli od ulicy Sanickiej do zakrętu. Dalsza część ulicy ma być pominięta. Z tego tytułu powstało rozczarowanie mieszkańców ulicy Wieniawskiego za zakrętem – zauważył w rozmowie z nami, prosząc jednocześnie o zweryfikowanie informacji.

Uczyniliśmy to u źródła. Prezes PGK Marek Glądalski uspokaja mieszkańców. – Informujemy, że skanalizowana zostanie cała ulica Wieniawskiego zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Radomsku podjętą 31 maja 2017 roku w sprawie uchwalenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych w Radomsku – zapewnia Marek Glądalski.

Prezes PGK zauważa jednocześnie, iż prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Wieniawskiego potrwają do 2019 roku.  – Jest to podyktowane tym, iż skanalizowanie tej ulicy zostało podzielone na III etapy.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, 3 sierpnia 2017 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD