Miliony dla radomszczańskiego szpitala. Konferencja prasowa PIS [FILM]

Reklama

Szpital Powiatowy w Radomsku znalazł się w gronie placówek medycznych, które otrzymały dofinansowanie na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Dzisiaj (25 września) w tej sprawie w Radomsku zorganizowano konferencję prasową, w której uczestniczył poseł Antoni Macierewicz oraz poseł Anna Milczanowska.


W ramach konkursu obejmującego program inwestycyjny w zakresie modernizacji, przebudowy lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) radomszczańska placówka pozyskała 5 825 000,00 zł.

Służba zdrowia jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa społecznego. Do Radomska trafi blisko 6 milionów złotych. To niezbędne pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszego sprzętu – mówił Antoni Macierewicz.

SOR z dofinansowaniem

Inwestycja obejmuje zakup aparatury medycznej, sprzętu i wyposażenia na potrzeby SOR – w tym nowoczesne wózki i fotele transportowe, aparat EKG, 2 kardiomonitory, 2 wózki anestezjologiczne, cieplarkę medyczną oraz pulsoksymetry.

Zakupiony zostanie także nowy aparat TK oraz RTG dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Otrzymaliśmy pieniądze na dofinansowanie szpitalnego oddziału ratunkowego. Te pieniądze umożliwią zakup sprzętu, który jest niezbędny do funkcjonowania SOR w ramach intensywnej terapii  – mówił Andrzej Kałmuk, dyrektor, ds. medycznych radomszczańskiego szpitala.

Placówka otrzymała wsparcie z Funduszu Medycznego. Konkurs został ogłoszony 27 stycznia 2023 r. W ogólnopolskim naborze wzięło udział około 250 szpitali, dofinansowanie otrzymało 150 placówek.Czytaj też: W poniedziałek nie będzie wody

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD