Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym młodzików i kadetów w Radomsku [FOTO]

W sobotę, 11 marca Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku stała się miejscem zmagań zapaśników o tytuł mistrza województwa łódzkiego w stylu klasycznym. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym – startowało 15 klubów z całej Polski.

Około 120 młodych zawodników z 15 klubów z województwa łódzkiego i spoza wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym. Przybyły drużyny z całej Polski m.in. z Rudy Śląskiej, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi czy Zgierza.

Na trzech radomszczańskich matach młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: młodzików (roczniki chłopców 2011-2009) i kadetów (roczniki 2008-2006). Po emocjonującej rywalizacji najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli zawodnicy z PTC Pabianice. Drugie miejsce wywalczyła drużyna AKS z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzeci na podium byli zapaśnicy z ZKS Radomsko.

W zmaganiach zapaśnicy UKS wywalczyli 6 medali. Dla większości startujących sobotnie zawody były debiutem w turniejowej rywalizacji.

Start na własnym terenie to okazja do poczucia atmosfery turnieju, bez ponoszenia znacznych kosztów, jak to jest w przypadku turniejów wyjazdowych, dlatego turniej na „własnym podwórku” potraktowaliśmy, jako wprowadzenie zawodników, którzy jeszcze nie mają obycia turniejowego do startów – mówi wiceprezes ds. sportu Mirosław Szyler.

Najlepiej ze wszystkich „Zapaśników” spisał się Szymon Młynarczyk – zdobywca złotego medalu w kat. 38 kg. W drodze do finału nie dał szans zawodnikom z drugiego zapaśniczego klubu w Radomsku i pokonał ich przed czasem, by w finale po zaciętej walce pokonać na punkty zawodnika z ZKS Radomsko – Iwo Kubanika.

Na wyróżnienie zasłużyli:

• srebrni medaliści: Wiktor Kotlicki w kat. 52 kg i Oskar Kopeć w kat. 60 kg,
  • brązowi: Jakub Molenda w kat. 85 kg, Wiktor Ciastko w kat. 80 kg oraz Dawid Żuwalski w kat. 92 kg.

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy UKS zajęli V miejsce.

Indywidualne wyniki zawodników UKS „Zapaśnik” przedstawiają się następująco:

• Młodzicy: Igor Masiarek V miejsce w kat. 35 kg, Szymon Młynarczyk I miejsce w kat. 38 kg, Borys Matynia V miejsce w kat. 41 kg, Wiktor Kotlicki II miejsce w kat. 52 kg, Kacper Dukat VII miejsce w kat. 52 kg, Kazimierz Gurazda VIII miejsce w kat. 52 kg, Jakub Molenda III miejsce w kat. 85 kg, Mateusz Kopertowski V miejsce w kat. 85 kg,
  • Kadeci: Oskar Kopeć II miejsce w kat. 60 kg, Jakub Rozpara V miejsce w kat. 65 kg, Jakub Wiaderek V miejsce w kat. 71 kg, Adam Bebłociński VII miejsce w kat. 71 kg, Wiktor Ciastko III miejsce w kat. 80 kg, Krzysztof Turlejski V miejsce w kat. 80 kg, Dawid Żuwalski III miejsce w kat. 92 kg.

Opiekunami reprezentacji na zawodach byli trenerzy Wojciech Piasecki i Konrad Terka.

Natomiast Zapaśniczy Klub Sportowy Radomsko zajął drużynowo 3 miejsce.

Jesteśmy zadowoleni z wyników naszych kadetów, którzy w wagach średnich i ciężkich po zaciętych i wymagających walkach doszli do miejsc na podium, jak Bartosza Brzozowskiego srebro w wadze 80 kg, który uległ w finale Stanisławowi Fussy z AKS Piotrków Trybunalski, czy Huberta Walaszczyka i Krzysztofa Kubali, którzy w wadze 65 kg po porażce ze świetnym zawodnikiem z KS Sobieski Poznań i bratobójczym starciu w rundzie eliminacyjnej, mimo innych wygranych walk, zajęli 3 miejsca. W finale kategorii 48 kg walczyło naszych dwóch zawodników, Oskar Paplicki wywalczył złoto, a Szymon Płomiński srebro – mówią przedstawiciele ZKS Radomsko.

Indywidualne wyniki zawodników w kategorii Młodzicy:

• w kategorii 35 kg Filip Gonera zajął 5 miejsce; w kategorii 38 kg Iwo Kubanik zajął 2 miejsce, Antoni Staniszewski 3 miejsce, a Filip Doroziński i Szymon Haś 5 miejsca; w kategorii 44 kg debiutując Krzysztof Dłubak zajął 5 miejsce; w kategorii 48 kg Antoni Łengowik zajął 5 miejsce, a Wiktor Kaczmarek 7; w kategorii 52 kg Nikodem Nitecki zajął 3 miejsce, a Krzysztof Jaguś 5; w kategorii 62 kg Bartłomiej Bałut i Mikołaj Olejnikowski zajęli 5 miejsca; w kategorii 85 kg Miłosz Trzeciak zajął 2 miejsce.

Zawodników trenują Tomasza Łapiński i Sebastian Nowak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store