MŁODZI BIORĄ SPRAWY W SWOJE RĘCE

Reklama

Po 20 latach powołana została w Radomsku Młodzieżowa Rada Miasta. Zielone światło na jej zafunkcjonowanie dali podczas dzisiejszej sesji radni miejscy. – Dzisiejszy dzień kończy wielomiesięczny etap przygotowań do powstania Młodzieżowej Rady. Mamy nadzieję, że historię Młodzieżowej Rady będą mogli współtworzyć wszyscy młodzi radomszczanie – podkreślił Jakub Rochowski, jeden z inicjatorów powstania MRM.

 

Przypomnijmy. Pierwsze robocze spotkanie aktywnej młodzieży z radnymi miejskimi, mające na celu powołanie w naszym mieście Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się 10 maja tego roku.  Wówczas, Jakub Rochowski, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, przedłożył radnym oraz młodzieży uczestniczącej w spotkaniu projekt statutu. – Moim zdaniem działania młodzieżowej rady powinny przede wszystkim opierać się na merytorycznej dyskusji i dialogu po to, by wspólnie wypracować konsensus, który w dalszej kolejności zostanie przedstawiony dorosłej radzie. Zależy nam na tym, aby głos młodzieży by spójny i słyszalny w Radomsku – mówił wówczas J. Rochowski.

 

Młodzież uczestnicząca w majowym spotkaniu mocno podkreślała, że w swojej działalności chce przede wszystkim wpływać na decyzje dotyczące sportu, rekreacji, kultury i rozrywki.  Zdania nie zmieniła. – Dzisiejszy dzień to finał wielomiesięcznej pracy. Dlatego serdecznie dziękujemy za pozytywne podejście do naszej inicjatywy – zauważył Jakub Rochowski. – Zależy nam na współpracy z dojrzałą radą miasta. Chcemy współpracować, bez uprawiania polityki – dodał Maciej Szymczykiewicz, twórca statutu MRM.

Apel młodego człowieka nie był bezpodstawny. Emocjonująca była bowiem dyskusja radnych, kto z nich ma zostać opiekunem MRM. Póki co takowa osoba nie została wybrana. Radni mają zgłaszać swoje kandydatury. Ostatecznie opiekuna wybierze młodzież.

Więcej na temat MRM w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 20 września 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD