MŁODA DZIENNIKARKA ZNÓW NA PODIUM

Reklama

Wiktoria Całus z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku zdobyła I miejsce w kraju w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych i Młodzieżowych „Forum Pismaków” w kategorii wywiad. Będzie też reprezentować szkolną redakcję na obozie dziennikarskim w Rewalu.

Nie tak dawno Wiktoria nie mogła uwierzyć w swój sukces, kiedy pokonała ponad 300 osób z całej Polski i została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton. Nie minęły dwa miesiące, a już świętuje kolejny. Tym razem okazała się najlepsza w wywiadzie. Tę kategorię oceniało jury w składzie: Ewa Drzyzga – dziennikarka TVN, Robert Bogdański – prezes Fundacji Nowe Media oraz Monika Wiśniowska – dziennikarka m. in. portalu Gazeta.pl, która podkreśliła, że nie sztuką jest zrobić wywiad z osobą znaną, ale sztuką jest pokazać w wywiadzie prawdziwego człowieka z jego pasjami czy zmaganiami. Wiktoria otrzymała nagrodę z rąk dziennikarza Radiowej Trójki – Dariusza Rosiaka, który był gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu. Sama nie kryje wzruszenia.

– Jadąc na Forum Pismaków byłam bardzo podekscytowana, a jednocześnie zestresowana – opowiada. – Wiedziałam, że jestem finalistką, ale nie liczyłam na I miejsce. Podczas gali, gdy okazało się, że tytuł Mistrz Pismaków w kategorii wywiad trafia do mnie… Nie – tego nie da się opisać słowami. Dla mnie, dziewczyny dopiero zaczynającej przygodę z dziennikarstwem, to niesamowite wyróżnienie – mówi z uśmiechem.

Wywiad pisała „za pięć dwunasta”, na ostatnią chwilę, a przeprowadziła go … ze swoją siostrą. Zatytułowała go „Londyn, 8:15 …i co dalej?”.

– Wielu młodych ludzi po maturze wprost mówi, że nic w Polsce dobrego ich nie czeka. Pytani o przyszłość  – deklarują emigrację. Chciałam pokazać im perspektywę kogoś, kto ma to już za sobą. Kto wrócił z emigracji do Polski i też ma tu dobre, udane życie. Kto wierzy, że w naszym kraju jest przyszłość dla młodych – tłumaczy  Wiktoria zapytana o cel napisania wywiadu.

Galę finałową poprzedziły dwudniowe warsztaty dziennikarskie zorganizowane dla finalistów konkursu oraz ogólnopolskie Forum Gazet Szkolnych, podczas którego można było podpatrzeć najlepszych i wymienić doświadczenia.

To jednak nie koniec  dziennikarskich sukcesów uczniów z Elektryka.  Należy jeszcze dodać, że gazeta szkolna „Elektrowstrząs” zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy” zorganizowanym przez tygodnik „Angora” i właśnie Wiktoria Całus, za swoje zasługi dla gazety i szkoły, będzie reprezentować redakcję na dwutygodniowym obozie dziennikarskim w nadmorskiej miejscowości Rewal.

Opiekunem Wiktorii  i redakcji jest polonistka  Aneta Jędrzejczyk.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD