Młodzi ludzie rozmawiają o zmianach klimatu

Jubiler Ako

W Miejskim Domu Kultury trwa debata Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu. Do rozmowy zostali zaproszeni uczniowie z radomszczańskich szkół wraz z nauczycielami. W debacie prezentującej założenia #MALK wziął udział prezydent Jarosław Ferenc i Maciej Bukowski prezes Fundacji WiseEuropa.


W Miejskim Dom Kultury  młodzi ludzie rozmawiają z zaproszonymi ekspertami i władzami miasta na temat aktualnych wyzwań związanych z ochroną środowiska. Po spotkaniu radomszczanie mogą zgłosić się do projektu. Organizatorzy przypominają, że comiesięczne spotkania przewidziane w ramach Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu będą odbywać się w czasie trwania zajęć szkolnych.

Celem debaty prezentującej projekt #MALK jest zachęcenie do rozmowy młodych ludzi o globalnych i lokalnych wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu m.in. z ekspertami, którzy od lat zajmują się tą tematyką, jak również władzami miasta, które chcą zwiększyć działania lokalne na rzecz środowiska.

Debatę moderuje Agata Otrębska, aktywistka klimatyczna, z kilkunastoletnim doświadczeniem, w tym w prowadzeniu projektów badawczych, szkoleniowych i rozwojowych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej.

Chcemy, aby to spotkanie skłoniło młodzież w Radomsku do refleksji nad zmianami klimatu i działaniami na rzecz jego ochrony oraz dało dodatkową możliwość dołączenia do projektu #MALK. Na pewno jest wiele osób, które chciałyby aktywnie działać w tym obszarze a nie zdecydowały się na to do tej pory. Wychodzimy naprzeciw młodzieży, która być może potrzebuje więcej informacji, zanim podejmie decyzję. Debata da im szansę poznania założeń Młodzieżowej Akademii Klimatu i zadania pytań, aby rozwiać ich wątpliwości – jeśli takie mają. Młodzi ludzie będą mogli zgłosić się do projektu bezpośrednio po zakończeniu debaty, jak również przez 2 kolejne dni, a więc do 22 października włącznie. Planujemy też dodatkowe spotkania w wybranych radomszczańskich szkołach – mówi Iwona Ciećwierz, ekspertka ds. współpracy z samorządami z Fundacji WiseEuropa.

W trakcie trwania projektu młodzi ludzie poznają nie tylko najnowsze informacje na temat zmian klimatycznych, ale też nauczą się technik i narzędzi angażowania innych w swoje działania, dowiedzą się, czym są konsultacje społeczne, które urzędnicy mają obowiązek przeprowadzać, i  jak rozmawiać i wpływać na władze lokalne.

Akademia przyjmie formułę stacjonarnych comiesięcznych warsztatów. Zajęcia będą się odbywały
w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w czasie trwania zajęć szkolnych.
Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD