Młodzież z Wozniesieńska na wakacjach w Radomsku

Reklama

Od 20 sierpnia w Polsce przebywa 40-osobowa grupa młodzieży z partnerskiego miasta Wozniesieńsk, gdzie toczą się działania wojenne. Wizyta dzieci i młodzieży wraz z opiekunami jest odpowiedzią na prośbę, którą skierował mer Woziesieńska Jewgenij Weliczko.


W związku z prośbą, prezydent Jarosław Ferenc zaprosił dzieci na wakacje do Radomska.

Pierwsze cztery dni goście z Ukrainy spędzili w Kaliszu, gdzie dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz pracownikom hotelu Hampton by Hilton zwiedzali miasto historycznym autobusem, brali udział w warsztatach kulinarnych, wycieczkach czy korzystali z atrakcji kaliskiego aquaparku.

Od 24 sierpnia do końca miesiąca młodzież wraz z opiekunami gościć będzie w Radomsku. Przygotowano dla nich liczne atrakcje przy współpracy z miejskim instytucjami kultury, sportu i rekreacji. W programie między innymi warsztaty fotograficzne, decoupage, gry i zabawy sportowe czy wycieczka do łódzkiego Orientarium. Przewidziano również czas na wakacyjne plażowanie oraz biwak na świeżym powietrzu.

Podczas letniego wypoczynku nasi ukraińscy sąsiedzi będą mieli okazję nabyć nowe umiejętności językowe, lepiej poznają naszą kulturę. W miłej i spokojnej atmosferze spędzą ostanie dni wakacji, choć na chwilę zapominając o rosyjskiej agresji na ich kraj.

A ponieważ w środę, 24 sierpnia Ukraina świętuje 31 lat niepodległości, podczas powitalnego spotkania w Radomsku, prezydent przekazał na ręce opiekunów młodzieży okolicznościowy list, który po powrocie gości na Ukrainę trafi do mera Wozniesieńska.

Przypomnijmy, że radomszczańska młodzież jeszcze przed pandemią gościła w Wozniesieńsku, przywożąc stamtąd mnóstwo ciepłych wspomnień.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD