Mobilna zbiórka elektroodpadów i baterii w zamian za sadzonkę [FOTO]

Reklama

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku przeprowadziło kolejną zbiórkę elektroodpadów, które można było wymienić na sadzonkę drzewa lub krzewu.


Akcja trwała od 5 do 7 czerwca. Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego w wyznaczone miejsca mogli dostarczać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych taki jak np.: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne, odkurzacze, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, komputery, drukarki, laptopy, kalkulatory, aparaty telefoniczne, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, kosiarki itp. Zbierane były również baterie oraz świetlówki.

W zamian PGK oferował sadzonki drzew takich jak sosna, dąb, klon, buk, modrzew płożący, olsza, brzoza lub krzewów ozdobnych jak thuja, tawuła, jałowiec. A także worki kompostu “PGKuś” będącego naturalnym, organicznym środkiem, którego zastosowanie powinno zwiększyć plony w sadzie, polu, na małej czy dużej działce.

Elektroodpady zbierane były w Płoszowie, Dziepółci, Strzałkowie, Kietlinie, Szczepocicach, Przerębie, Masłowicach, Kraszewicach, Chrzanowicach, Gomunicach oraz w Radomsku.

Podczas zbiórki można było również porozmawiać o programach Czyste Powietrze i Radomsko bez smogu. Była to ostatnia odsłona mobilnej zbiórki w tym roku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD