KULTURA

„MONIUSZKOWCY” MAJĄ 95 LAT

Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki w Radomsku świętowało 95-lecie działalności artystycznej. Jubileuszowy koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury.

Jubileusz 95-lecia działalności artystycznej Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki to niezwykłe wydarzenie, które pokazuje, że miłość do muzyki może trwać wiecznie, łączyć historię wielu pokoleń oraz pielęgnować wspaniałą tradycję.

– Bardzo się cieszę i dziękuję, że przyszliście dzisiaj, by spędzić ten wieczór z nami. Towarzystwo im. St. Moniuszki tworzyły całe pokolenia radomszczan, my doliczyliśmy się 650 osób, które przez te wszystkie lata przewinęły się przez chór. Co nie znaczy, że to są wszyscy – mówiła podczas jubileuszu Danuta Horoszkiewicz prezes „Moniuszkowców”.

Jubileuszowy koncert w MDK, który poprowadził Krzysztof Zygma obfitował w utwory muzyki klasycznej, operowej, pieśni legionowe i utwory muzyki rozrywkowej o różnym nastroju. „Moniuszkowcom” pod kierownictwem Macieja Salskiego towarzyszył Zespół Kameralny Filharmonii Częstochowskiej.

(fot. UM w Radomsku)

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW