MOTOCYKLISTA RANNY W WYPADKU

Reklama

Motocyklista, 29-letni obywatel Ukrainy został ranny w wyniku wypadku, do jakiego doszło 4 czerwca przy ul. Narutowicza w Radomsku.

Z ustaleń policjantów wynika, iż 29 – letni kierujący motocyklem yamaha zaczął wyprzedzać na skrzyżowaniu dróg kierującą chevroletem, która zamierzała skręcić w lewo. Pojazdy zderzyły się. Motocyklista z raną ciętą nogi i stłuczeniami został zabrany do radomszczańskiego szpitala. Zarówno 53 – letnia radomszczanka kierująca samochodem jak i 29 – letni obywatel Ukrainy byli trzeźwi.

Ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Policjanci apelują do miłośników “dwóch kółek” oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń.

– Doświadczenie pokazuje, że do wypadku wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzenia nawierzchni drogi, utrata koncentracji czy gwałtownie wykonany manewr. Wszyscy też wiemy, że motocykliści często przekraczają dozwoloną prędkość, wciskają się między samochody czy w końcu przeceniają swoje umiejętności. Wielu motocyklistów cechuje brawura, chęć popisania się przed znajomymi. Te czynniki połączone z brakiem doświadczenia w kierowaniu takim szybkim pojazdem prowadzą do nieszczęścia. Przecież motocykl nie ma poduszek powietrznych czy pasów bezpieczeństwa, które łagodzą skutki zdarzeń drogowych. Motocyklisto, nie przekraczaj prędkości, pomyśl o innych użytkownikach dróg, nie wymuszaj pierwszeństwa, przewiduj zagrożenia, załóż odblaskową odzież aby być widocznym na drodze – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska. – Do myślenia i zachowania zgodnego z normami prawnymi obowiązani są również inni użytkownicy dróg. Przypominamy, że nawet w najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, motocyklista nie ma szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku – dodaje rzecznik.

(fot. KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD