MOTOCYKLISTA ZDERZYŁ SIĘ Z SARNĄ

Reklama

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 22 -letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, który kierował motocyklem bez uprawnień, bez kasku ochronnego i odpowiedniego stroju. Jakby tego było mało, zderzył się z sarną.

O wielkim szczęściu może mówić 22- latek, który pojechał pożyczonym motorem na tzw. przejażdżkę, podczas której zderzył się z sarną. Do zdarzenia doszło 20 listopada 2016 roku w gminie Gidle. Mężczyzna był trzeźwy. Z licznymi stłuczeniami został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostał. Zwierzę niestety nie przeżyło.

– Policjanci przypominają, że motocyklista nie jest chroniony przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy inne elementy wpływające jednocześnie na jego bezpieczeństwo. Niezbędnym elementem motocyklisty dbającego o swoje życie jest odpowiedni strój, w tym m.in. kask. Niestety, wielu kierowców lekceważy przepisy prawa, ignoruje zagrożenia a przez to nie używa kasków. Być może jest to również efekt niskiej świadomości i lekkomyślności. Skutki takiej wywrotki mogą być dramatyczne. Uderzenie głową o twardą nawierzchnię czy wystające elementy infrastruktury drogowej może zakończyć się śmiercią – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD