NIE MOŻESZ PRZYJŚĆ DO LEKARZA – ZGŁOŚ TO

Reklama

Zapisałeś się do lekarza, ale w umówionym terminie wizyta jest niemożliwa? Nie zapomnij jej odwołać. Z twojego miejsca może skorzystać inna osoba, dzięki czemu czas oczekiwania na wizytę u specjalisty będzie krótszy.

Wszyscy narzekamy na kolejki do lekarzy. Jak się jednak okazuje często sami jesteśmy sobie winni. – Wielokrotnie mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami, że pacjent nie przyszedł na wcześniej zaplanowany termin wizyty.  Tym samym on przepadł. A przecież gdyby, wcześniej on czy ktoś z jego bliskich poinformował nas, iż nie będę mógł przyjść w zaplanowanym terminie, wówczas z jego miejsca skorzystałaby kolejna osoba oczekująca w kolejce – zauważa Przemysław Drozdek z radomszczańskiego szpitala.

Takie sytuacje zdarzają się nie tylko w naszej lecznicy. To ogólnopolski problem. – Z informacji, które posiadamy od lekarzy na wizyty nie zgłasza się co 3 pacjent wpisany na listę oczekujących – podkreśla  Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który postanowił wyjść naprzeciw problemowi rozpoczynając szeroko zakrojoną akcję informacyjną.

Wydane zostały specjalne ulotki oraz broszury, z których jasno wynika, aby pacjenci, którzy nie mogą stawić się na umówioną wizytę do lekarza poinformowali o tym konkretną placówkę zdrowia. Publikacje zawierają też numery telefonów do konkretnych poradni, tak, aby pacjenci nie musieli ich szukać.

Radomszczański szpital włączył się w akcję, bo jak pisaliśmy wyżej jego ten problem też bezpośrednio dotyka.

Więcej o sprawie napiszemy w papierowym wydaniu „Pomiędzy Stronami” z 28 kwietnia.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD