Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Msza św. w kolegiacie św. Lamberta w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Dziś mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. W kolegiacie św. Lamberta w Radomsku odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Przybylskiego. W homilii uczestniczył m.in  prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, starosta Beata Pokora wraz z zarządem powiatu radomszczańskiego, poseł Anna Milczanowska. Mimo ograniczeń epidemiologicznych, nie zbrakło wiernych, którzy oddali hołd Wielkiemu Papieżowi.
– Każdy z nas doskonale wie, że dom może się ostać tylko wtedy, gdy  jest zbudowany na porządnych fundamentach. Jeśli komuś się wydaje, że może budować piękny dom, ale bez fundamentów, to musi się liczyć z tym, że nawet najpiękniejszy dom bez silnych fundamentów po prostu się rozwali (…). Mówię o tym, dlatego że tajemnicą życia świętego Jana Pawła II było troszczenie się o fundamenty. On wszystko w swoim życiu budował na solidnych fundamentach. Dlatego jego życie było spełnione, jego posługa była owocna, bo jego życie było postawione na solidnych fundamentach – mówił w homilii ks. bp Andrzej Przybylski.

Papież Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Radomsko. Akt tytułu honorowego obywatelstwa wręczono papieżowi podczas pielgrzymki radomszczan do Rzymu w listopadzie 2001 roku.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW