MUSZLA KONCERTOWA, CZY MOBILNA SCENA?

Reklama

Takie oto pytanie nurtuje radnych miejskich. Jedni są za tym, aby w ramach III etapu rewitalizacji Parku Świętojańskiego została odbudowana muszka koncertowa, która spłonęła w 2006 roku. Inni optują natomiast za zakupem mobilnej sceny, która mogłaby być wykorzystywana przy okazji organizacji imprez, niekoniecznie w Parku Świętojańskim.

O odbudowie muszli koncertowej mówiły już poprzednie władze Radomska. Przedstawiane były nawet projekty. Dlatego też dziwi zdanie radnych, którzy podczas dzisiejszej sesji podnosili, iż lepiej byłoby zakupić mobilną scenę, niż budować stacjonarną.  – Jestem wielkim zwolennikiem tego, by była jednak scena mobilna zamiast muszli koncertowej. Nikt nie pytał o zdanie mieszkańców okolicznych bloków, a z tego co wiem, nie są oni zachwyceni budową muszli koncertowej – twierdzi radny Robert Lewandowski.

Podobnego zdania jest radny Marek Rząsowski. – Popieram kolegę Lewandowskiego. Mobilną scenę można wykorzystywać przy okazji różnych imprez – zauważa.

Odmienny punkt widzenia prezentuje radny Zbigniew Piechowicz. – Moim zdanie obiekt powinien zostać odbudowany. Oczywiście nie w takiej formie, w jakiej był wcześniej. Chodzi o formę nowoczesnej architektury, która mam nadzieję lada moment pojawi się w Parku Świętojańskim. Taki amfiteatr spełnia swoje zadanie, mogą tam pojawiać się radomszczańskie zespoły, można organizować małe plenerowe imprezy, których w naszym mieście nie brakuje. A zauważę, że takiego miejsca w naszym mieście nie ma – uzasadnia swoje zdanie radny Zbigniew Piechowicz.

A co na to wszystko władze miasta? W mojej ocenie w Parku Solidarności powinien powstać obiekt na miarę muszli koncertowej, która cieszyła się powodzeniem. Przypomnę, że odbywało się tam wiele imprez, w tym koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jeżeli rewitalizujemy Park Świętojański to powinniśmy odnowić również muszlę koncertową. Jest to świetne miejsce na małe imprezy plenerowe. Dyskusja na ten temat może być różna. Dziwię się, że radni, którzy poprzednio byli w układzie sprawującym władzę wielokrotnie deklarowali, że muszla powinna być odbudowana, a w tej chwili mają co do tego wątpliwości – zauważa prezydent Jarosław Ferenc. – W mojej ocenie zakup mobilnej sceny jest nieopłacalny. To koszt rzędu blisko 100 tys. złotych – dodaje prezydent Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD