Solarprojekt
KULTURA

MUZEALNA WYSTAWA W NOWEJ ODSŁONIE [FOTO]

W Muzeum Regionalnym w Radomsku otwarto zmodernizowaną stałą ekspozycję „Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum” oraz zaprezentowano nowo nabyte eksponaty.

Dobrze znana wystawa została pokazana w zupełnie nowej odsłonie. Eksponatom udało się przywrócić blask, a także nadać innego wyrazu. Radomszczańska kolekcja sztuki to meble, przedmioty rzemiosła artystycznego, w dużej części pochodzące z radomszczańskich fabryk (np. szkło), ale przede wszystkim to dzieła sztuki, rzeźby i obrazy z portretami kobiet. Początkiem tej wystawy był obraz „Zuzanna w kąpieli i dwaj starcy” Józefa Simmlera. Ekspozycja została podzielona chronologicznie, by poszczególne części od XVIII wieku do 20–lecia międzywojennego oddawały klimat epok.

Po wernisażu w Galerii Muzeum odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań oraz pucharów członkom Stowarzyszenia Klubu Weterani Szos Radomsko za ogromne wsparcie i zaangażowanie w realizacji różnych wydarzeń związanych z zabytkowymi pojazdami oraz motocyklami. Na zakończenie odbył się koncert Bukiet najpiękniejszych miniatur świata w wykonaniu zespołu Impressja.

(info: UM w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close