MUZEUM DRUKARSTWA OFICJALNIE OTWARTE [FOTO]

Reklama

W Radomsku zostało otwarte Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich. To jedno z niewielu tego typu obiektów w Polsce. Znalazło się w nim około 30 urządzeń poligraficznych. Część z nich jest wciąż sprawnych.

Pomysłodawcy utworzenia muzeum (powstałe kilka miesięcy temu Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy o Tradycji i Historii Drukarstwa) mają nadzieję, że będzie to miejsce, które przybliży młodym ludziom historię drukarstwa, a także będzie doskonałą promocją naszego miasta w kraju.

 

– Tego typu obiektów jest naprawdę niewiele. Staraliśmy się, by w naszym muzeum znalazły się zabytkowe maszyny, ale i takie urządzenia, które pomimo swego wieku są wciąż w pełni sprawne. Będziemy pokazywać zwiedzającym, w jaki sposób dawniej drukowano – mówi współwłaściciel drukarni Janusz Kamiński.

Pokazy te będą unikalne w tej części Polski. Najbliższe muzeum drukarstwa, w którym organizowane są tego typu pokazy znajduje się w Cieszynie.

Muzeum już od września będzie można zwiedzać w grupach zorganizowanych oraz indywidualnie.
– Będziemy organizować warsztaty oraz wystawy. Chcemy pokazać, że zawód drukarza to piękny zawód, ale i sztuka – mówi Patryk Kamiński. – Pragnę podkreślić, że nie będzie to tylko muzeum rodziny Kamińskich, ale i wszystkich radomszczańskich drukarzy – dodaje.

Muzeum znajduje się w siedzibie Drukarni Braci Kamińskich przy ul. Mickiewicza 5/7 w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD