Select

Z myślą o kobietach

Jubiler Ako

Jak dbać o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie? Tego w sobotę 27 lutego w Miejskim Domu Kultury mogła dowiedzieć się każda kobieta. Wszystko dzięki adresowanej do pań imprezie profilaktyczno-edukacyjnej, której towarzyszyło hasło „Odkrywamy siebie”.

Wydarzenie miało wyciągnąć kobiety z domu i spowodować w nich chęć zrobienia czegoś dobrego dla siebie, dla własnego zdrowia i piękna. I tak też było. W godzinach jego trwania, czyli od 11.00 do 17.00, w MDK pojawiła się spora liczba pań, które korzystały z bogatej oferty.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ na nasze zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo kobiet. Co mnie cieszy, wiek nie grał roli. Tak też była przygotowana nasza oferta, by każda z pań znalazła coś dla siebie – zauważa pomysłodawczyni wydarzenia Renata Gębicz z Centrum Rehabilitacji Ren-Pol.

Radomszczanki uczestniczyły w wykładach ze specjalistami z dziedziny brafittingu, podologii, dietetyki czy rehabilitacji. Jeżeli chodzi o diagnostykę, rozmawiały o markerach nowotworowych CA 125, 15 i PSA. Miały też możliwość wykonania badania mammograficznego, z którego spora liczba pań skorzystała. Dużym zainteresowaniem cieszyli się wizażyści i styliści fryzur. Nie zabrakło również tak modnej w ostatnich latach zumby.

– Dzisiejsze wydarzenie to odskocznia od codzienności. Jest mnóstwo stoisk z bardzo ciekawymi rzeczami. O wielu ważnych dla kobiet sprawach, w tym dotyczących zdrowia, można porozmawiać ze specjalistami. I wreszcie, zrobić coś dla siebie samej – usłyszeliśmy od Marty, która oddała swoje włosy w ręce stylistyki fryzur.

Oprócz doznań dla ciała było i coś dla podniebienia. Słodkie, ale nie tylko, przekąski, kawa i herbata czekały na panie w ramach relaksu po wykładach.

Organizatorzy pomyśleli również o mamach, które nie miały z kim w domu zostawić swoich pociech. Na milusińskich czekał specjalnie przygotowany kącik z zabawami animacyjnymi.

Podczas imprezy można było zakupić cegiełkę, a tym samym wesprzeć Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”, które zbiera fundusze na dokończenie remontu centrum rehabilitacyjnego, znajdującego się na zapleczu Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy, ale – jak zapewnia Renata Gębicz – na pewno nie po raz ostatni.

– Ilość uczestniczących w naszej akcji kobiet świadczy o tym, iż takie imprezy są potrzebne. Dlatego też będziemy dążyli do tego, aby to był cykl imprez. Chciałabym bardzo, aby bliźniacze imprezy odbywały się 3 razy w roku. Natomiast raz w miesiącu chciałabym, aby odbywały się spotkania tematyczne. Jakie? Odpowiedź na to pytanie dadzą nam ankiety, które wypełniały dziś goszczące u nas panie – zauważa.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Rehabilitacji Ren-Pol. Współorganizatorkami imprezy były panie Ewelina Chowaniec i Milena Kij – wizażystki oraz dietetyk Kamila Ludwiczak. W przedsięwzięcie włączyły się także Anna Gaik-Ślęzak, reprezentująca Forum Organizacji Pozarządowych, oraz Katarzyna Chybała, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. W organizację przedsięwzięcia włączyły się również Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

– Miałam pomysł. Jednak bez tych wszystkich cudownych osób na pomyśle by się skończyło. Dlatego z całego serca każdemu z osobna i wszystkim razem dziękuję – mówi Renata Gębicz.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała redakcja „Pomiędzy Stronami”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD