Select

Na DK 91 zginęła rowerzystka. Potrącił ją autobus

Jubiler Ako

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 52-letnia rowerzystka.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 sierpnia) przed godziną 7:00 na drodze krajowej 91 pomiędzy Rozprzą a Niechcicami. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący autobusem Solbus, 57-letni mieszkaniec powiatu w wyniku niezachowania należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania, doprowadził do potrącenia rowerzystki. W wyniku poniesionych obrażeń 52-letnia mieszkanka powiatu poniosła śmierć na miejscu.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania należy upewnić się, że w danym miejscu na drodze możemy go wykonać, a także należy upewnić się czy nie stworzy to zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego – mówi st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD