Na drogach jest ślisko. Policja apeluje o rozsądek

Reklama

Zamarzająca mokra nawierzchnia dróg i chodników po opadach mokrego śniegu czy śniegu z deszczem w połączeniu z ujemnymi temperaturami powodują utrudnienia w przemieszczaniu się. W związku z trudnymi warunkami drogowymi radomszczańscy policjanci apelują do kierowców o większą czujność oraz ostrożną jazdę. Z kolei pieszym mundurowi przypominają aby zachowali szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię  i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych.

 Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami to przyczyny powstawania największej ilości poważnych w konsekwencjach zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzymuje się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów- przypomina Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Radomszczańscy policjanci apelują, aby w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali rozwagę i ostrożność, tak by każdy z nas mógł bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD