www.xvideosking.me

avgle

KULTURAZ ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

NA LUDOWO W ZAGRODZIE TATARSKIEJ [FOTO]

Spotkali się po to, aby wspólnie zaśpiewać stare ludowe piosenki i przyśpiewki. Tym samym udowodnili, iż piękna polska tradycja w narodzie nie zaginęła. Innymi słowy 3. już edycja Przeglądu Pieśni i Przyśpiewek Ludowych z okolic Radomska mająca miejsce w Zagrodzie Tatarskiej okazała się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Organizatorem wydarzenia był Zespół Ludowy „Dziepółlanki” oraz  Muzeum Regionalne w Radomsku.

– Jest nam niezmiernie miło, iż kolejny raz na nasze zaproszenie odpowiedziało tak dużo zespołów ludowych. Jest to dowód na to, iż muzyka ludowa nie została wyparta przez „rap”, czy „pop”- zauważa Zdzisław Nowak z zespołu „Dziepółlanki”.

W przeglądzie wzorem poprzednich lat uczestniczyły zespoły z powiatu radomszczańskiego. Poszczególne grupy śpiewały przygotowany przez siebie repertuar piosenek ludowych. Jedne prezentowały utwory znane i nieco sprośnie, inne nostalgiczne i tradycyjne. Wszystkim przyświecał jeden cel: propagowanie pieśni z okolic Radomska. – Zespoły zaprezentowały się m.in. w utworach z okolic Radomska zebranych w publikacji pana Marka Kopra. Każdy z nich zaśpiewał co najmniej jednej utwór z tej publikacji. Inne były dowolne – zauważa Zdzisław Nowak.

Na zakończenie dzisiejszego ludowego wydarzenia przed licznie zgromadzoną publiką zaśpiewały wspólnie wszystkie zespoły. A potem… Uczestnicy przeglądu w doskonałych nastrojach, rozśpiewani i syci po dobrym jedzeniu rozjechaliśmy się do domów.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW
mormon gets cock sucked.xnxx cute busty girl riding dildo on cam.