Na SOR-ze dostaniesz numerek i opaskę informującą o czasie oczekiwania

Reklama
Szpital Powiatowy w Radomsku zakończył ostatni etap wdrażania projektu Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Głównym realizatorem tego zadania jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Celem projektu jest usprawnienie pracy SOR-ów w celu zwiększenia efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. System ma na celu zapewnienie łatwego dostępu do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania w SOR-ach, a także generowanie danych umożliwiających ewaluację czasu udzielania świadczeń.
Szpital w Radomsku otrzymał sprzęt i oprogramowanie niezbędne do korzystania z systemu, m.in. biletomaty, urządzenia systemów kolejkowych i oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej a także dwa kardiomonitory monitorujące podstawowe funkcje życiowe pacjentów.
Zgodnie z założeniami projektu w szpitalnym oddziale ratunkowym ma być prowadzona segregacja medyczna, która będzie się odbywała za pomocą systemu zarządzającego trybem obsługi pacjenta. System umożliwi łatwy dostęp do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania jak również usprawni pracę SOR w celu zwiększenia efektywności udzielanych świadczeń zdrowotny. Wzorem europejskiego systemu, trafiający na SOR pacjent będzie pobierał numerek do rejestracji. Następnie pacjentowi nadawana będzie opaska w kolorze definiującym okres oczekiwania na udzielenie świadczenia medycznego.
14 grudnia 2020 odbył się odbiór całego oprogramowania przez przedstawiciela wykonawcy i koordynującego projektu unijny członka Lotniczego Pogotowania Ratunkowego. Wkrótce system zacznie swoją działalność w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD