NAGRODA NIKE DLA RADOMSZCZANKI – BRONKI NOWICKIEJ!

Reklama

Pochodząca z Radomska Bronka Nowicka została laureatką tegorocznej 20. Nagrody Literackiej NIKE. Otrzymała ją za debiut literacki, poetycką prozę „Nakarmić kamień”.

nakarmic-kamien

– Wybraliśmy jeden z debiutów. Książkę reprezentującą trudny i niezbyt często u nas uprawiany gatunek. 44 zdyscyplinowane językowo, ostre jak cięcie noża, niezwykle obrazowe prozy poetyckie tworzą równie intrygującą całość, zdyscyplinowaną kompozycję – tłumaczył wybór przewodniczący jury Tomasz Fiałkowski.

„Nakarmić kamień” jest to książka o wchodzeniu dziecka w świat ludzi i rzeczy, o poznawaniu granic między rozmaitymi sposobami istnienia oraz próbach ich przekroczenia, o emocjach, cielesności i doświadczeniu cudzej śmierci.

Bronka Nowicka, właśc. Bronisława Nowicka urodziła się w Radomsku. Jest absolwentką PWSFTViT w Łodzi oraz ASP w Krakowie. Jej etiuda filmowa Tristis (2001) była nagradzana na międzynarodowych festiwalach szkół filmowych, m.in. w Monachium i Bolonii. Reżyserowała spektakle teatralne w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrze Studio w Warszawie i Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W telewizji TVN reżyserowała program Superniania. Od kilkunastu lat nie mieszka już w Radomsku.

Zobacz film z uroczystości (źródło: TVN24)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD