Nagroda Złoty Ekslibris dla publikacji Muzeum Regionalnego w Radomsku

Reklama

Poznaliśmy laureatów 30. edycji Nagrody Złoty Ekslibris przyznawanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się publikacja wydana przez Muzeum Regionalne w Radomsku.

Publikacja wydana w ubiegłym roku przez Muzeum Regionalne w Radomsku pt. „Stroje chłopskie regionu radomszczańskiego: studium historii i problemów rekonstrukcji” autorstwa Aleksandra Błachowskiego i Barbary Sitek – kustosza w Muzeum Regionalnym została nagrodzona.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi rozstrzygnęła 30. edycję Nagrody Złoty Ekslibris. Nagrodę w kategorii Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej Jury przyznało ex aequo dwóm publikacjom, w tym właśnie opracowaniu „Stroje chłopskie regionu radomszczańskiego: studium historii i problemów rekonstrukcji”.

Uroczystość wręczenia Nagród odbędzie się we wtorek, 24 maja, o godz. 12 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Nagrody objęte są Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Nagroda Złoty Ekslibris przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • Najlepsza książka o Łodzi;
  • Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej;
  • Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi;
  • Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.

Celem nagrody jest popularyzacja najciekawszych publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej, promocja ich autorów oraz wydawnictw podejmujących tę problematykę.

CZYTAJ TEŻ: MBP w Radomsku zaprasza na Tydzień Bibliotek

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD