Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA SZKOŁY

Najmłodsi uczniowie powrócili do szkół. Zainteresowanie jest niewielkie

Od dziś w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ósmoklasistów. Tydzień później ruszą konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednocześnie nadal ma się odbywać nauka zdalna. Choć radomszczańskie placówki są przygotowane aby przyjąć uczniów, zainteresowanie jest niewielkie. – Placówki zostały wyposażone w sprzęt dezynfekcyjny, wszelkie niezbędne środki czystości i środki chemiczne niezbędne do zachowania bezpieczeństwa. Zakupione również zostały środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki, maseczki czy przyłbice – mówi Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta w Radomsku.

W domu jednak bezpieczniej. Zdecydowana większość rodziców nie posłała dzieci do szkoły.

Dzisiaj do oddziałów 1-3 przyszło zaledwie 23 uczniów, choć szacunkowo miało ich być 46. – Pracownicy szkół prowadzili rozmowy z rodzicami na temat powrotu uczniów do szkół. Na ich podstawie oszacowaliśmy prognozowane liczby uczniów – tłumaczy Wiktor Lewnadowski z biura promocji Urzędu Miasta.

Według wstępnych szacunków jutro do szkoły pójdzie 35 uczniów, dla porównania w Radomsku nauczanie początkowe obejmuje blisko 1200 uczniów.

Również niewielkim zainteresowaniem cieszą się konsultacje dla ósmoklasistów. Dziś z nauczycielami spotkało się 6 uczniów. Ze względu na zbliżający się egzamin Wydział Edukacji spodziewa zwiększenia się tej liczby

 

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK