NFZ: NAJWIĘCEJ MIEJSC W ZOL W PRZEDBORZU

Reklama

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął konkurs na leczenie w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Od 1 sierpnia 2019 r. pula miejsc w ZOL zwiększa się w Łódzkiem o 85 łóżek. Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym wybrano 8 placówek na terenie województwa Łódzkiego. Największą liczbą miejsc będzie dysponować nowy ZOL, zlokalizowany w Przedborzu.

W konkursie brano pod uwagę jakość, kompleksowość udzielanych świadczeń, kwalifikacje personelu, m.in. oceniano obecność logopedy, terapeuty zajęciowego, psychologa a także wyniki kontroli, jeśli placówka miała wcześnie kontrakt z NFZ.

Dotychczas w Łódzkiem były 1183 miejsca w ZOL, w tym 286 w Łodzi.

Skierowanie do zakładu opiekuńczo – leczniczego wydaje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz POZ lub – jeśli pacjent przebywa w szpitalu – lekarz ze szpitala).

– Skierowanie składa się bezpośrednio do wybranego ZOL wraz z wywiadem lekarskim i pielęgniarskim, kartą oceny świadczeniodawcy oraz dokumentami stwierdzającymi wysokość dochodu. Przed przyjęciem pacjenta zostanie dokonana ponowna ocena jego stanu przez lekarza i pielęgniarkę danego zakładu opiekuńczo – leczniczego, którzy kwalifikują pacjenta do przyjęcia. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy pobiera opłatę stanowiącą koszt wyżywienia i zakwaterowania – wyjaśnia rzecznik łódzkiego oddziału NFZ Anna Leder.

Miesięczna opłata za pobyt w ZOL wynosi 250 procent najniższej emerytury, lecz nie może być wyższa niż 70 procent miesięcznego dochodu pacjenta. Jeśli pacjent przebywa czasowo poza zakładem, opłata wynosi 70 procent kwoty płaconej w czasie pobytu w zakładzie.

– Bezpłatnie przysługują leki, niezbędne badania diagnostyczne (laboratoryjne, a w razie konieczności także rtg i usg), a także wyroby medyczne konieczne do udzielenia świadczenia (w tym pampersy). Najwięcej miejsc kupiliśmy w ZOL w Przedborzu, prowadzonym przez Szpital Powiatowy w Radomsku, który wznawia działalność z kontraktem z NFZ – mówi Anna Leder.

Poniżej wybrane placówki i liczba kupionych w nich miejsc:

Szpital Radomsko – nowy ZOL w Przedborzu: 28

Help Med. – ZOL w Raciborowicach: 11

Agamed – ZOL Pławno: 3

Taras – Taras 46 A: 12

Fel Med. – ZOL w Konstantynowie Łódzkim: 5

Medicall – ZOL w Piotrkowie Trybunalskim: 8

Tomaszowskie Centrum Zdrowia: 7

Fel Med. – ZOL Łódź ul. Uniejowska: 11

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD