NFZ ODRZUCIŁ PROTEST RADOMSZCZAŃSKIEGO SZPITALA

Reklama

Łódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia odrzucił wszystkie protesty, jakie złożyły szpitale z naszego województwa przy tworzonej od października sieci szpitali. Dotyczy to m.in. Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Protesty złożyło siedem placówek z województwa łódzkiego, w tym radomszczański szpital. Został on zakwalifikowany na drugi poziom referencyjności. Chciał jednak awansować na poziom trzeci, który oprócz większego prestiżu pozwoliłby również na realizację w przyszłości ewentualnych dodatkowych usług medycznych.

– Radomszczański szpital chce awansować, mimo że na drugim poziomie znalazły się wszystkie świadczenia realizowane obecnie przez tę placówkę w ramach umów na leczenie szpitalne. Protestu nie uwzględniono z uwagi na niespełnienie kryteriów ustawowych kwalifikacji na poziom trzeci – tłumaczy Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ. – Szpital Powiatowy w Radomsku posiada jedynie dwa profile, które są konieczne do tego, aby znaleźć się w trzecim poziomie referencyjności – dodaje Anna Leder.

Jak sprawę komentuje radomszczański szpital? – Z wielkim zaskoczeniem przyjęliśmy informację o odrzuceniu naszego protestu. Dowiedzieliśmy się o niej z mediów. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy oficjalnego pisma z NFZ, dlatego nie chcemy komentować sprawy. Gdy tylko dokument dotrze, dyrekcja szpitala zapozna się z jego treścią, w szczególności z przyczynami odmowy i odniesie się do sprawy – mówi kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku Przemysław Drozdek.

Przemysław Drozdek podkreśla, że nieprzyznanie szpitalowi trzeciego stopnia referencyjności nie będzie miało żadnych konsekwencji dla pacjentów. Wszystkie świadczenia będą realizowane na dotychczasowym poziomie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD