Nie będzie dodatku dla nauczycieli

Reklama

Nauczyciele z placówek prowadzonych przez powiat radomszczański nie otrzymają jednorazowego dodatku. Jak tłumaczą urzędnicy, w 2020 w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat przekroczony został poziom średnich wynagrodzeń na wszystkich stopniach nauczycielskiego awansu zawodowego

Zarząd powiatu przyjął sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w minionym roku.

Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela organ prowadzący do 20 stycznia, musi przeanalizować wydatki poniesione na wynagrodzenia nauczycieli, w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń oraz średniorocznej struktury zatrudnienia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. W przypadku nieosiągnięcia w danym roku wysokości średnich wynagrodzeń, kwota różnicy powinna zostać wypłacona nauczycielom w formie tzw. jednorazowego dodatku.

Z wyliczeń przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego wynika, że w 2020 w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat przekroczony został poziom średnich wynagrodzeń na wszystkich stopniach nauczycielskiego awansu zawodowego. Nie ma więc podstaw do wypłacania dodatku.

Globalna kwota poniesiona w 2020 r. przez powiat na wynagrodzenia nauczycieli wyniosła 32 193 217 zł.

Liczba etatów nauczycielskich we wszystkich powiatowych szkołach i placówkach edukacyjnych – 458,78 (dane średnioroczne), w tym: 9,89 etatów stażystów, 42,54 etatów nauczycieli kontraktowych, 67,29 etatów nauczycieli mianowanych, 339,06 etatów nauczycieli dyplomowanych.

Czytaj też: Czy uczniowie I LO zyskają nowe boisko?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD