NIE BĘDZIE INWESTYCJI W DPS I NOWEJ ŚCIANKI WSPINACZKOWEJ

Reklama

W tym roku nie będą wykonywane prace modernizacyjne na zewnątrz budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach. Nie dojdzie też do budowy kolejnej ścianki wspinaczkowej w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Na prace modernizacyjne w DPS w Radziechowicach władze powiatu zamierzały przeznaczyć środki z budżetu powiatu. Okazało się jednak, że możliwe będzie pozyskanie na ten cel pieniędzy z zewnątrz. Ale nie w tym roku…

– Otrzymaliśmy informację, że ze względu na ograniczone środki finansowe były dofinansowywane tylko zadania, dotyczące wnętrza budynków. My natomiast planowaliśmy inwestycje na zewnątrz. W przyszłym roku planowana jest większa pula środków, również z przeznaczeniem na roboty zewnętrzne. Mając to na uwadze, postanowiliśmy wstrzymać się z inwestycją i spróbować pozyskać środki zewnętrzne. Mam nadzieję, że nam się to uda – wyjaśnia starosta Beata Pokora.

Zanim starostwo pozyska środki zewnętrzne, z powiatowego budżetu zostaną sfinansowane najpotrzebniejsze prace, dzięki którym uda się zabezpieczyć budynek DPS na sezon zimowy. – Z planowanej w DPS inwestycji zdjęliśmy ponad 500 tys. złotych. Pozostawiliśmy 150 tys. złotych. Przeznaczymy je na remont kotłowni oraz kuchni, z której korzystają pensjonariusze – mówi Beata Pokora.

Na inwestycje poczeka nie tylko DPS, ale i Powiatowa Hala Sportowa. W obiekcie tym miała powstać kolejna ścianka wspinaczkowa. Pieniądze na to zadanie miały pochodzić ze środków zewnętrznych. – Niestety nasz wniosek został rozpatrzony negatywnie – wyjaśnia starosta B. Pokora.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD