Magdalena Spólnicka

Nie strzelaj w Sylwestra!

Fajerwerki to nieodłączny element Sylwestra. Głośny huk i rozbłyski są bardzo szkodliwe dla zwierząt. Zamieńmy petardy na zimne ognie i oszczędźmy zwierzakom cierpienia.


Używanie głośnych fajerwerków jest powodem krytycznego poziomu stresu u zwierzą w Sylwestra. Młodzieżowa Rada Miasta apeluje do wszystkich mieszkańców o odpowiedzialne podejście do świętowania.

– Niech huczne świętowanie nie będzie przyczyną cierpienia zwierząt. Nie narażajmy naszych milusińskich na niepotrzebny stres i możliwe negatywne konsekwencje dla ich zdrowia. Bądź odpowiedzialny, nie strzelaj w Sylwestra – zachęcają młodzi radomszczanie.

Wybuchy fajerwerków są również bardzo szkodliwe dla ptaków. Eksplozje wzbudzają atak paniki. Ptaki w amoku zderzają z szybami, drzewami.

Jak informują specjaliści, w Noc Sylwestrową zwierzęta powinny mieć zapewnione pomieszczenie, w którym będą czuły się bezpiecznie. Zwierzęciu można podać tabletki uspokajające. Warto zabezpieczyć podwórko, a na spacer wybrać się kilka godzin wcześniej niż zwykle. Przestraszone wybuchami zwierzaki uciekają. W tym czasie weterynarze zachęcają do czipowania swoich pupili.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD