Chwila oddechu

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Kościowa

W połowie września rozpoczną się prace przy kompleksowej przebudowie ulicy ks. Kościowa w Radomsku. Inwestycja będzie kosztować 4.684.973 złotych.


Przebudowa ponadkilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa planowana była od dawna. To inwestycja oczekiwana nie tylko przez mieszkańców dzielnicy Kowalowiec i dzielnic do niej przyległych, ale także przez wielu uczestników ruchu tranzytowego, przebiegającego z rejonów północno – zachodnich naszego powiatu w kierunku drogi krajowej nr. 42, czyli ulicy Brzeźnickiej w Radomsku. Powiat Radomszczański wykona ją dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 3 242 038 zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą robot – firmą Drog-Bud podpisana została 16 sierpnia 2021 r. W ramach prac zaplanowano wymianę konstrukcji jezdni, istniejącego, bardzo zniszczonego już chodnika oraz wykonanie nowego ciągu pieszego i ścieżki rowerowej po przeciwnej stronie ulicy, a także remont zatok autobusowych. Tarcza skrzyżowania z ul. 11 listopada (w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola) zostanie wyniesiona do poziomu chodnika.

Nowa infrastruktura bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z tej drogi. Równolegle prowadzone będą prace przy wymianie wodociągu.

Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu 11 miesięcy (licząc od podpisania dokumentu).

Wykonawca poinformował, że prace rozpoczną się w połowie września. Na czas robót ulica zostanie zamknięta dla ruchu, kierowcy muszą więc liczyć z utrudnieniami. Obecnie trwają prace przy tworzeniu projektu organizacji ruchu w tym rejonie. Wskazane zostaną też objazdy, z których korzystać będą mogły osoby zamieszkujące okolice remontowanej drogi – mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.


Czytaj też: Rocznica powstania „Solidarności”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD