Niebawem ruszy remont Reymonta. Jakie utrudnienia czekają radomszczan?

Reklama

Niebawem rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji centrum Radomska. Rozpoczęcie prac oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców.


6 września zamknięty zostanie odcinek ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do al. Jana Pawła II i tym samym rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Reymonta. To będzie jej pierwszy etap.

Najbliższy wyremontowanego już odcinka fragment zostanie najpierw dokładnie przebadany przez zespół archeologiczny, po czym dopiero wykonawca przystąpi do przebudowy. Prace prowadzone będą etapami tak, aby w jak największym stopniu ograniczyć uciążliwość inwestycji – informują miejscy urzędnicy.

We wtorek w sali obrad odbyło się spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami w sprawie organizacji ruchu i harmonogramu prac na przebudowywanym fragmencie ul. Reymonta.

Na czas budowy Aleje Jana Pawła II zostaną udostępnione dla ruchu dwukierunkowego. W pierwszym etapie będzie możliwość włączenia się do ruchu z Alei do Reymonta. Przewidujemy, że ten etap potrwa około dwa miesiące – mówi Piotr Iskrzyński, wykonawca inwestycji.

Drugi etap inwestycji obejmuje ulice od Alei Jana Pawła do Warszyca. Na tym odcinku ruch zostanie zamknięty w obu kierunkach. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy możliwe, że zamknięcie ruchu nastąpi w październiku.

Trzeci etap obejmie okres zimowy. Wówczas prace obejmą ulicę Warszyca do mostka. Na tym etapie planowana jest wymiana kanału deszczowego. Podczas prac możliwe jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (w kierunku mostka).

Czwarty etap obejmuje zamknięcie skrzyżowania Warszyca i Reymonta. Tam ma powstać rondo. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do maja.

Prace budowlane obejmują m.in.:

  • wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni i innych obiektów oraz robót przygotowawczych;
  • wbudowanie nowych krawężników i obrzeży wraz z ławą fundamentową;
  • wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego;
  • wykonanie zjazdów, chodników i miejsc postojowych o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych wraz z robotami rozbiórkowymi, przygotowawczymi, ziemnymi oraz wykonaniem podbudowy;
  • wykonanie skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca o ruchu okrężnym (rondo);
  • likwidację starej kanalizacji deszczowej i budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej;
  • budowę oświetlenia ulicznego. Kolor i stylistyka słupów dostosowana do istniejących elementów oświetlenia na ul. Reymonta;
  • budowę monitoringu zewnętrznego;
  • wykonanie nowych nasadzeń i terenów zielonych.

(Film: Źródło Urząd Miasta w Radomsku)


Czytaj też: 8. Kamieńszczańska Dycha. Będą utrudnienia w ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD