NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKO W GIDLACH

Reklama

34 peletopojemniki znaleziono na terenie jednej z posesji w Gidlach. Aktualnie trwa kontrola, co dokładnie znajduje się w beczkach. Do czasu wyjaśnienia sprawy, mieszkańcy powinni pozostać w domu.

Z ustaleń strażaków wynika, iż pojemniki znajdują się na terenie posesji od 1 września 2016 r.

– Z przeprowadzonych przez nas oględzin wynika, że w pojemnikach znajdują się m.in. znaczne ilości środków farmakologicznych oraz farb. Obecnie czekamy na przyjazd mobilnego laboratorium z Łodzi, w którym znalezione substancje zostaną poddane szczegółowej analizie – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Radomsku Artur Bartosik.

Strażacy przeprowadzili już wstępne pomiary substancji, pod względem ich niebezpieczeństwa. Mimo, iż otrzymali wynik negatywny, radzą, aby do czasu wyjaśnienia sprawy mieszkańcy nie wychodzili z domu.

– Na szczęście do chwili obecnej żaden z mieszkańców nie zgłaszał dolegliwości zdrowotnych – podkreśla Artur Bartosik.

Oprócz strażaków, na terenie posesji w Gidlach obecni są również przedstawiciele policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

AKTUALIZACJA: Po badaniach próbek 11 substancji, przeprowadzonych w mobilnym laboratorium stwierdzono, że część z nich to substancje które mogą wywoływać podrażnienia w kontakcie ze skórą. Są jednak szczelnie zamknięte, więc nie stanowią zagrożenia. Zostaną zutylizowane.

(fot. PSP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD