NIELETNI WANDALE

Reklama

Czterej koledzy dla urozmaicenia wieczoru wybili kilka szyb w kamienicy w centrum Radomska. Następnie wsiedli do auta i próbowali uciec z miejsca zdarzenia.

Tuż po godzinie 22.00 policjanci zostali skierowani w rejon ulicy Narutowicza, gdzie według zgłoszenia grupa młodzieńców wybija szyby w budynku.

– Dzięki szczegółom przekazanym przez świadków policjanci po kilku minutach zatrzymali sprawców uszkodzenia mienia. Szybko wyszło na jaw, że nastolatkowie chwilę po zdarzeniu wsiedli do samochodu, którym kierowała matka jednego z nich i poprosili aby odwiozła ich do domów. Daleko nie odjechali, ponieważ czujni policjanci zatrzymali do kontroli opla, w którym znajdowali się nieletni wandale. Okazali się nimi czterej koledzy w wieku od 15 do 17 lat. Wandale zostali przekazani rodzicom. Wszystko wskazuje na to, że młodzieńcy spożywali razem alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że 17 latek miał w organizmie 1,7 promila alkoholu a jeden z 15  – latków promil. W związku z powyższym konieczna była ich hospitalizacja – relacjonuje rzeczni Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Szkody jakie wyrządzili nieletni zostały oszacowane na 300 złotych. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD