NIEME KINO W MDK

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 21 października 2016 r. o godz. 18.00 na jednorazową projekcję filmu „LOKATOR” w ramach projektu “NIEME KINO W DRODZE – udźwiękowione projekcje filmowe w województwie łódzkim”, realizowanego przez Łódzki Dom Kultury.

kino-niemeProjekt „NIEME KINO W DRODZE – udźwiękowione projekcje filmowe w województwie łódzkim” ma na celu popularyzację i promocję dzieł filmowych kina niemego wśród mieszkańców woj. łódzkiego. Ideą zadania jest ukazanie klasyków kina niemego wzbogaconych o współczesne muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo. To zestawienie klasyki filmowej ze współczesną aranżacją muzyczną. W ten sposób Wnioskodawca chce zwrócić uwagę odbiorców na znaczenie i rolę muzyki w obrazie filmowym zderzając tradycyjny sposób akompaniowania do obrazu niemego przez tapera, ze współczesnym, wykorzystującym wiele instrumentów muzycznych.

W Kinie “Pasja” w MDK w Radomsku będzie można obejrzeć film “Lokator” (1927) Alfreda Hitchcocka.

Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze „Mściciela”, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, Daisy postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym ich gościem jest Joe – inspektor policji – który czyni zaloty wobec Daisy. W tym samym czasie rodzice wynajmują pokój tajemniczemu lokatorowi. Choć jego zachowanie jest dość dziwne, Daisy udaje się z nim zaprzyjaźnić, ku zniecierpliwieniu Joe’go. Pewnego wtorku, pod nieobecność lokatora, Joe przeszukuje jego pokój, znajdując dowody jego prawdziwej tożsamości… Film jest oparty na motywach wydarzeń związanych z morderczą działalnością Kuby Rozpruwacza w Londynie u schyłku XIX wieku. “Lokator” jest jednym z pierwszych filmów Alfreda Hitchcocka, w którym zdecydowanie daje znać o sobie jego kunszt reżyserski. Za pomocą prostych środków, m.in. starannej gry czasem, potrafił stworzyć przejmującą atmosferę nadchodzącego nieszczęścia oraz błyskotliwie ukazać środowisko londyńskich warstw niższych.

Projekcji towarzyszyć będzie indywidualnie opracowana ilustracja muzyczna wykonywana na żywo przez profesjonalnych muzyków – instrumentalistów – THE WASHING MACHINE.

522025_10151595184203156_101142552_n

Grupa The Washing Machine, nie zważając na panujące trendy muzyczne, od kilku lat konsekwentnie udowadnia, że na polskiej scenie jest miejsce na bezkompromisowy rock and roll.
Na swoim koncie odnotowali występy na festiwalach w Jarocinie, Pepsi Vena Festival, Red Bull Tourbus, Maj Music Festival, Przystanek Woodstock czy supporty przed takimi zespołami jak The Subways, Glasvegas, Ulterior.
W 2010 roku jako jedyny polski zespół wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem było zaprezentowanie młodych, obiecujących zespołów. W ramach trasy „UK Promo Tour” wystąpili w Londynie (O2 ACADEMY) oraz Liverpoolu (Cavern Club).

14444799_10154585073008156_2772777165811675913_o
The Washing Machine to nie tylko spece od rockandrollowego hałasu, ale także doskonali taperzy potrafiący wprowadzać nastrój grozy. Przy współpracy z łódzkim kinem Cytryna przygotowali autorską muzykę do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari”. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, co zaowocowało wydaniem ścieżki dźwiękowej do filmu i licznymi pokazami w całej Polsce.
Pełnowymiarowy debiut The Washing Machine zatytułowany „Into the Sun” ukazał się nakładem Polskiego Radia w listopadzie 2011 roku. Album, na którym muzycy sprytnie łączą drapieżne granie z taneczną melodyjnością, promuje singiel „The Hollow”. Patronat medialny nad wydawnictwem objęła Radiowa Trójka.
W 2012 roku zespół The Washing Machine został zaproszony do udziału podczas 49 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W ramach “30 urodziny Listy Przebojów Trójki” grupa wykonała utwór „Kryzysowa Narzeczona” z repertuaru Lady Pank.

Wstęp wolny!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD