Cieciura-wybory
NA SYGNALE

NIESPOKOJNIE NA DROGACH POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakich doszło 18 października 2018 roku, około godziny 12.00 na skrzyżowaniu drogi Ochotnik – Korytno z drogą Masłowice – Kalinki oraz 19 października około godziny 7.30 w miejscowości Zakrzew.

Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 61 – letni kierujący fordem na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu passatem, tym samym doprowadził do zderzenia samochodów. Dodatkowo, passat uderzył w znajdujący się przy drodze kamień a następnie przewrócił się na dach. Zarówno 29 – letni pokrzywdzony, jak i sprawca zdarzenia zostali przewiezieni do radomszczańskiego szpitala. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Masłowice, obaj byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło 19 października około godziny 7.30 w miejscowości Zakrzew (gmina Kodrąb). 54 – letnia radomszczanka kierująca fiatem, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w jadące w przeciwnym kierunku audi. W chwili zdarzenia kierujące pojazdami były trzeźwe, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów. Do szpitala z obrażeniami ciała zostały przewiezione trzy osoby, w tym 11 – letni pasażer audi.

Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i bezpieczne zachowania na drodze. – Przypominamy, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

(fot. KPP w Radomsku)

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW