Nietrzeźwy kierujący uderzył w policyjny radiowóz zaparkowany przed komendą

Reklama

1,5 promila alkoholu w swoim organizmie miał 50-letni kierowca, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem zaparkowanym przed budynkiem komendy w Radomsku. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.


Do zdarzenia  doszło w poniedziałek (16 maja), około godziny 18:20 na parkingu usytuowanym przed komendą. Policjant kierujący radiowozem oznakowanym, zaparkował pojazd służbowy przed wejściem do budynku.

Kiedy dyżurny jednostki przekazywał patrolowi kolejne zlecenie mundurowi usłyszeli charakterystyczny odgłos świadczący o zderzeniu pojazdów. Natychmiast wyszli na plac, gdzie zobaczyli dwa vw transportery stykające się przednimi zderzakami. Obok pojazdów stał roztrzęsiony mężczyzna, nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego zjechał z drogi i uderzył w radiowóz – relacjonuje nadkom. Aneta Wlazłowska oficer prasowy KPP w Radomsku.

Okazało się, że jest to 50-letni radomszczanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ponadto, inne zaparkowane tam pojazdy nie zostały uszkodzone. 50-letni mieszkaniec Radomska trafił do policyjnego aresztu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Policjanci już zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo będzie zobligowany do naprawienia szkody w mieniu, jaką wyrządził.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu. Od początku 2022 roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierujących pojazdami, a w ciągu kilku ostatnich dni aż 13-stu – dodaje nadkom. Aneta Wlazłowska.


CZYTAJ TEŻ: Dwaj pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki obywatelskiej postawie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD