SPORT

NIEZBYT UDANY KONIEC ROKU DLA TENISISTÓW

Drużyny tenisa stołowego UMLKS Radomsko rozegrały ostatnie w tym roku mecze mistrzowskie. Drugoligowe panie nie sprostały jednak najlepszym drużynom ligi – poniosły dwie porażki. Na wyjeździe uległy ULKS Moszczenica, u siebie zostały pokonane przez Jedynkę Łódź.

Punkty w spotkaniach zdobyły: Kinga Więcławska oraz Ola Niemiec i Dominika Pluta. Ostatni mecz pierwszej rundy w Bychlewie z Jutrzenką nasi trzecioligowcy przegrali (2:8). Punkty zdobył Irek Grodek i Krzysztof Wieczorek.

Po pierwszej rundzie nasze panie w II lidze są na 5. miejscu, a w III lidze panowie na miejscu 7.

To jeszcze nie koniec występów naszych tenisistów, bowiem w najbliższą sobotę i niedzielę najmłodsi żacy zagrają w Łodzi w II WTK oraz tradycyjnej Łódzkiej Gwiazdce.

– W krótkim podsumowaniu I rundy rozgrywek muszę powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta. Myślę, że jesteśmy w stanie zakończyć ligę na 4. miejscu. Niestety w ostatnich meczach nie zagrała Patrycja Mazurek, która nie poniosła w lidze żadnej porażki – zauważa trener Jacek Kawka.

Szkoleniowiec ma wielki niedosyt jeżeli chodzi o występy panów w III lidze. –  Stać nas było na 3 lub 4 miejsce. Niestety, skończyliśmy na 7 miejscu. Oprócz wielkiego pecha w ostatnich dwóch meczach ten wynik to też skutek absencji w kilku spotkaniach naszego lidera Ireneusza Grodka z powodu kontuzji. Spadek nam nie grozi, jednak w następnych sezonach myślimy o odmłodzeniu naszej drużyny. Zespół rezerw w V lidze na razie jest liderem – konkluduje trener Jacek Kawka.

 

 

 

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW