Nocne pożegnanie wakacji na rowerze w Radomsku

Jubiler Ako

Czwarta edycja Nocnego Rajdu Rowerowego – Pożegnanie Wakacji już za nami. Ponad 50 rowerzystów wyruszyło w trasę z Radomska do Kamieńska. Podczas rajdu prowadzona była zbiórka na rehabilitację dla Marka Raszewskiego.


Spod Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w sobotę, 27 sierpnia o godz. 20.30, ponad 50 rowerzystów wyruszyło w liczącą ponad 40 kilometrów trasę z Radomska, przez Dobryszyce do Kamieńska (oraz z powrotem). Rajd otworzył Krzysztof Zygma dyrektor MDK.

Na półmetku rajdu na uczestników czekał poczęstunek zorganizowany przez stowarzyszenie PR Morświry oraz Pomiarczasu.com.pl. Była także loteria z nagrodami ufundowanymi przez Xtreme Fitness Radomsko i Martela Bike. Na metę uczestnicy zdrowi i zadowoleni dojechali przed północą. Tam otrzymali pamiątkowe medale.

Podczas rajdu stowarzyszenie Koniczynka przeprowadziło zbiórkę publiczną na rehabilitację Marka Raszewskiego. Udało się zebrać 674 zł. Marek ma 16 lat, od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Choruje na autyzm, posiada dużą wadę wzroku, nie mówi, jest upośledzony umysłowo w stopniu znacznym. Dzięki terapii i rehabilitacji możemy polepszyć jego funkcjonowanie. Już dziś dzięki regularnym zabiegom logopedycznym zaczyna wypowiadać pierwsze pojedyncze słowa.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD