Luxbud

Nowa możliwość sprawdzenia wyniku testu PCR

Polonaisse

Testy PCR wykonywane są w województwie łódzkim w 67 punktach pobrań.  Dotychczas o wynikach testu PCR mogliśmy dowiedzieć się z informacji umieszczonych na Internetowym Koncie Pacjenta oraz aplikacji mojeIKP. W obu przypadkach trzeba mieć profil zaufany, który jest wymagany podczas zakładania konta.


Teraz wynik testu molekularnego PCR można sprawdzić teraz również online za pośrednictwem formularza na stronie rządowej. Nie trzeba mieć profilu zaufanego. Co jest zdecydowanym ułatwienie dla osób, które tego profilu nie posiadają.

Należy jednak pamiętać, że jeśli nie ma jeszcze informacji o wyniku, może to oznaczać, że laboratorium nie zarejestrowało go jeszcze w systemie i powinniśmy spróbować ponownie za jakiś czas.

Aby uzyskać informację o wyniku badania musimy podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer zlecenia na test (numer zlecenia znajdzie się w wiadomości SMS, którą otrzymaliśmy po zapisaniu się na test). Następnie klikamy w pole „Kod SMS”. Na nasz nr telefonu, który podaliśmy przy zapisie na test przyjdzie kod, który musimy wpisać w okienko „Kod SMS”. Po chwili dostaniemy wiadomość z informacją o wynikach badania PCR.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD