Nowe aparaty do badań RTG oraz USG trafiły do szpitala w Radomsku

Reklama

Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał mobilny aparat RTG z ramieniem C. Natomiast wyposażenie Oddziału Reumatologicznego powiększyło się o aparat do badań ultrasonograficznych (USG).

Mobilny aparat RTG z ramieniem C to nowoczesny aparat, który służy do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta. Jest to kolejny sprzęt medyczny zakupiony przez szpital w ramach dotacji z budżetu państwa o zakup w 2022 r. aparatury i sprzętu medycznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

GE OEC Elite CFD to zaawansowane ramię C z płaskim detektorem CMOS. Generator typu Splitblok umożliwia pozycjonowanie detektora bliżej pacjenta, a technologia TruView zapewnia szersze pole obrazu i pozwala zaobserwować większą liczbę detali przy mniejszej dawce promieniowania. GE Elite CFD to ramie, które doskonale sprawdza się podczas większości zabiegów wymagających obrazowania śródoperacyjnego.

Wszystkie funkcje sterowania zostały umieszczone na dużym dotykowym ekranie zamontowanym na obrotowym przegubie umożliwiającym dostosowanie ustawienia wyświetlacza do potrzeb operatora. Możliwość powiększenia badanego obrazu zmniejsza ryzyko postawienia błędnej diagnozy, zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i daje personelowi pełną kontrolę nad procedurą obrazowania.

Sprzęt oficjalnie dotarł już do placówki, trwają testy specjalistyczne urządzenia tak, aby mogło ono, jak najszybciej służyć pacjentom. Urządzenie będzie wykorzystywane na bloku operacyjnym zarówno przez zespół urologów, jak i laryngologów. Aparat do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta został zakupiony przez szpital za kwotę prawie 650 tys. zł. W ramach realizacji w/w projektu do naszego szpitala trafi sprzęt medyczny za blisko 2 mln zł.

 

Również wyposażenie Oddziału Reumatologicznego powiększyło się o kolejny, profesjonalny sprzęt medyczny. Jest nim aparat do badań ultrasonograficznych (USG) o nazwie ARIETTA 50. To wszechstronny i nowoczesny ultrasonograf wyświetlający obrazy o klinicznej jakości w różnorodnych typach badań USG (m.in. jamy brzusznej, piersi, tarczycy czy też układu mięśniowo – szkieletowego).

Ultrasonograf poza bogatym oprogramowaniem do analizy obrazu, posiada również szeroki wybór wysokiej jakości głowic, umożliwiających rozszerzenie panelu wykonywanych badań. Aparat USG został wyposażony w trzy głowice: 2 liniowe – do badania piersi, tarczycy, węzłów chłonnych i narządów położonych powierzchniowo oraz 1 typu convex – brzuszną.

Aparat łączy szybkość pracy, doskonałą jakość obrazowania oraz wszechstronne aplikacje kliniczne z intuicyjną i prostą obsługą USG. Dodatkowo urządzenie uwzględnia potrzeby diagnostów w zakresie ergonomii stanowiska pracy.

Posiada obrotową konsolę z regulowaną wysokością oraz możliwością ustawienia kąta wbudowanego monitora. Urządzenie umożliwia wykonywanie badań ultrasonograficznych min. badań narządów jamy brzusznej, układu mięśniowo-szkieletowego w tym małych stawów,co ma szczególne znaczenie przy diagnozowaniu chorób reumatologicznych.

Koszt zakupu nowego aparatu USG wyniósł 136 700,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych placówki.

Czytaj też: Nowe poradnie specjalistyczne w województwie łódzkim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD