Luxbud

Nowe punkty pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem

Jubiler Ako

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację związaną z pobieraniem wymazów w kierunku COVID-19.


W związku ze zwiększeniem ilości pacjentów, którzy zgłaszają podejrzenie zakażenia punkty te sukcesywnie mają wydłużane godziny pracy. W ostatnim tygodniu zostały wydłużone godziny otwarcia punktów pobrań o ponad  150 godzin tygodniowo, dlatego tak ważne jest aby pacjenci przed wyruszeniem do punktu sprawdzili w jakich godzinach jest on otwarty. Punkty, które do tej pory pobierały wymazy do 8 godzin dziennie poproszone zostały o wydłużenie godzin pracy do co najmniej 8 godzin pracy dziennie. ŁOW NFZ dokłada również wszelkich starań żeby otwierać nowe punkty pobrań. – wyjaśnia Magdalena Góralczyk, starszy specjalista Zespół Komunikacji Społecznej w NFZ.

25 stycznia otwarto dwa nowe punkty w Łodzi i Koluszkach. W dniu 26 stycznia ruszyły 4 punkty (w Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach), a w kolejnych 8 (w Bełchatowie, Łowiczu, Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandrowie Łódzkim, Andrespolu oraz 3 w Łodzi przy ul. Politechniki 4, Tuszyńskiej 19 oraz przy u. Jugosłowiańskiej 1a)) zostało włączonych do testowania od 27 stycznia. Dobiegają również procedury dotyczące uruchomienia następnych 6 punktów od 31 stycznia.

Łącznie w Łódzkiem do dyspozycji pacjentów będzie 57 punktów na terenie województwa łódzkiego, gdzie pacjenci będą mogli mieć pobrany wymaz. Wymazy pobiera również 11 karetek wymazowych.

Lista punktów, gdzie można mieć pobrany wymaz PCR w kierunku COVID-19 dostępna na stronie Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia lub na stronie Ministerstwa Zdrowia.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD