Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

NOWE ULICE W RADOMSKU – W TYM RABINA SZLOMO RABINOWICZA

Wolą radnych miejskich, a na prośbę przedstawicieli Gminy Żydowskiej i po akceptacji władz miasta, ulica w bliskim sąsiedztwie Cmentarza Żydowskiego i powstającego Żydowskiego Domu Pielgrzyma (na zdjęciu) będzie nosiła nazwę…Rabina Szlomo Rabinowicza.

Wobec takiej propozycji wydawało się, że można spodziewać się ostrej dyskusji. Tymczasem było inaczej.  Były tylko delikatne sugestie radnych…  – Skoro swoją ulicę ma Aristide Merloni, dlaczego mamy zabronić nazwania tej ulicy imieniem człowieka związanego z Radomskiem? Sądzę jednak, że zamiast „Szlomo”, powinniśmy użyć spolszczonego imienia „Salomon” – sugerował radny Andrzej Kucharski (PiS).

– Wniosek, który został złożony w sprawie nadania imienia, wspominał o Rabinie Szlomo Rabinowiczu, więc go uszanujmy – zauważył natomiast radny Paweł Pichit (Platforma Dialogu).

Tak się stało. Wolną Rady, a na wniosek władz miasta nazwy otrzymały również dotąd bezimienne ulice. I tak: na mapie miasta pojawi się ulica Bełchatowska (przedłużenie ulicy Portowej), w Stobiecku Miejskim powstaną natomiast ulice: Jana Kazimierza, Królowej Marysieńki, Gryczana oraz Jerzego Sadka.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

3 Komentarze/y

    1. Zazwyczaj zmiany nazewnictwa istniejących ulic wywołują dyskusję i często również sprzeciw. Tu nie chodzi o patrona ulicy, ale o sam fakt zmiany nazwy. Przed sesją nie wszystkim członkom Rady Miasta pomysł ten się podobał.

    2. Zazwyczaj zmiany nazewnictwa istniejących ulic wywołują dyskusję i często również sprzeciw. Tu nie chodzi o patrona ulicy, ale o sam fakt zmiany nazwy. Przed sesją nie wszystkim członkom Rady Miasta pomysł ten się podobał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK