Reklama
KOMBIT-kasy

Nowe zakażenia koronawirusem. Ponad 600 przypadków w całym kraju

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformował przed chwilą resort. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Wczoraj późnym wieczorem MZ poinformowało o kolejnych 7 przypadkach (4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego).

W Polsce zakażonych jest już 649 osób. Siedmioro pacjentów zmarło. Tylko wczoraj ministerstwo zdrowia poinformowało o 98 nowowykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Zostań w domu!

Koronawirus sieje coraz większe spustoszenie, dlatego w walkę z nim powinien zaangażować się każdy z nas. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Przekazujemy wszystkie informację służbom medycznym (zwłaszcza jeśli byliśmy za granicą, lub mieliśmy kontakt z kimś, kto powrócił z kraju, w którym panuje koronawirus). Myjmy często i dokładnie ręce, nie witajmy się przez ich podanie, zostańmy w domu, kiedy tylko to możliwe, płaćmy kartą, zachowujmy dystans w rozmowach i w sklepie. Z bliskimi kontaktujmy się telefonicznie albo online.

Czytaj też: Koronawirus w powiecie. Apel starosty Beaty Pokory

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW