Chwila oddechu

Nowe zasady obowiązujące w szpitalu

Szpital Powiatowy w Radomsku wstrzymał do odwołania odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach szpitalnych. Decyzja ma związek z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem. Zmieniły się także zasady przyjmowania pacjentów w poradni specjalistycznej.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE OSOBY ZGŁASZAJĄCE SIĘ DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH LUB PRACOWNI DIAGNOSTYCZNYCH:

1. Osoby oczekujące na poradę, zabieg, lub badanie diagnostyczne zobowiązane są do zachowania bezpiecznej odległości (co najmniej 2 m) od innych osób przebywających w Szpitalu oraz do stałego stosowania masek.
2. Pacjentowi dorosłemu wymagającemu pomocy może towarzyszyć jedna osoba bez objawów infekcji układu oddechowego lub pokarmowego.
3. Dziecku korzystającemu z porad, zabiegów i badań diagnostycznych może towarzyszyć jedna osoba będąca rodzicem/krewnym dziecka.
4. Pacjenci umawiani będą na wizyty na konkretną godzinę, z zachowaniem odstępu czasowego. W poczekalni może przebywać ograniczona liczba pacjentów. Konieczne jest zachowanie odległości min 2 metrów od innych osób.
5. Każdy pacjent musi mieć zakryte usta i nos maseczką. Jeżeli jej nie posiada zostaje pouczony o konieczności jej stosowania i otrzymuje maseczkę od personelu.
6. Po wejściu na teren szpital (poradni) pacjent (oraz osoba towarzysząca) obowiązkowo zobligowane są:
  • dezynfekcji rąk,
  • poddania się pomiarowi temperatury ciała wykonywanemu przez pracownika szpitala wyposażonego w środki ochrony osobistej,
  • wypełnienia w uzasadnionych przypadkach „Ankiety wstępnej kwalifikacji”.

W czasie wizyty w gabinecie lekarskim, personel medyczny jest wyposażony w środki ochrony osobistej.

W przypadku zakazu odwiedzin pacjentów są pewne wyjątki. W wyjątkowych sytuacjach, pod warunkiem indywidualnej zgody kierownika lub ordynatora oddziału może zostać udzielona zgoda na odwiedziny w ograniczonym zakresie. Przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest obecnie możliwe tylko w wyznaczonych godzinach, czyli 16.00-17.00.


Czytaj też: Rekordowa liczba nowych zakażeń

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD