NOWI CZYTELNICY W BIBLIOTECE

Reklama

36 dzieciaków z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku od dziś stało się pełnoprawnymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Uroczyste pasowanie na czytelnika było wielkim przeżyciem nie tylko dla  przedszkolaków, ale i pracowników biblioteki. – Pasowanie na czytelnika to dla dzieci duże przeżycie, ponieważ przystępują do wspólnoty czytelników biblioteki. Również dla mnie i pozostałych bibliotekarzy jest to ogromne przeżycie, ponieważ pozyskujemy kolejne grono nowych czytelników. Mam nadzieję, że czytelniczego przyrzeczenia złożonego podczas ślubowania dzieci dotrzymają – mówi dyrektor biblioteki Anna Kosendek.

Zanim jednak dzieciaki przyrzekły, że będą kochać i szanować książki zaprezentowały przedstawienie o baśniowych postaciach żalących się na młodych czytelników, którzy źle traktują książki.

Tuż po części artystycznej nastąpił najważniejszy punkt wydarzenia: złożenie uroczystej przysięgi, które odebrała dyrektor biblioteki Anna Kosendek oraz pasowanie na czytelnika, dokonane przez wiceprezydent Małgorzatę Kańską – Kipigroch.

Pasowanie na czytelnika zostało zorganizowane w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD