NOWOCZESNA: STAROSTWO POSTAWIŁO NA BYLEJAKOŚĆ

Reklama

Chodzi o wytyczone przez Starostwo Powiatowe w Radomsku szlaki rowerowe wiodące m.in. przez Radomsko, Lgotę Wielką, Kamieńsk, Przedbórz. Zdaniem członków radomszczańskiej Nowoczesnej przykręcenie tabliczek przy drogach jest pomyłką i kompletnym zaprzeczeniem szlaku rowerowego. panowie przypominają również, że przed dwoma laty szlak rowerowy z prawdziwego zdarzenia chciała stworzyć .Nowoczesna…

Przed kilkoma tygodniami napisaliśmy na łamach gazety “Pomiędzy Stronami”, że szlak rowerowy Nowoczesnej trafił szlag. Dziś oficjalnie potwierdził to pomysłodawca powstania Paulińsko-Dominikańskiego Szlaku Rowerowego, Waldemar Nita. – Bardzo liczyliśmy na jego realizację… Niestety nie udało się. Dla mnie to była duża porażka. Pogodziłem się z tym jako szary obywatel miasta i powiatu. Kiedy usłyszałem, że została uruchomiona trasa rowerowa do Przedborza i na górę Kamieńsk naiwnie pomyślałem, że starostwo sięgnęło po fundusze zewnętrzne i coś zbudowało. Syn wyprowadził mnie z błędu mówiąc, że po prostu na trasie przykręcono tabliczki z symbolem roweru. Nie tędy droga! Szlak rowerowy z definicji to droga rowerowa poza pasem jezdni, ewentualnie wydzielona z jezdni wyraźną linią. Panie starosto! Droga publiczna nie jest przyjacielem rowerzysty, a fundusze zewnętrzne są po to, by po nie sięgać – mówi Waldemar Nita.

– Nie oszukujmy się! Wkręcenie tabliczki nie oznacza budowy szlaku rowerowego. Starostwo postawiło na bylejakość, by było się czym pochwalić przed wyborami. Nie idźmy tą drogą, nie oszukujmy mieszkańców! – dodaje Łukasz Nita.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD