NOWOCZESNY SPRZĘT TRAFIŁ DO SZPITALA

Reklama

Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Powiatowego w Radomsku został doposażony w sprzęt najnowszej generacji. Na SOR trafiły dwa kardiomonitory natomiast na ginekologię aparat USG.

Bogatsza ginekologia…

Konkretnie o wysokiej klasy  aparat Aplio 600, wykorzystywany w badaniach ultrasonograficznych. Urządzenie będzie wykorzystywane do badań ginekologicznych, położniczych i neonatologicznych. – Badania wykonywane tym aparatem są zdecydowanie bardziej precyzyjne, obraz jest dużo wyraźniejszy, przez co bardziej czytelny – zauważa przedstawiciel producenta Marcin Aksler.

Zadowolenia z doposażenia oddziału nie kryje jego ordynator Stefan Zejda. –  Dotychczas pracowaliśmy na 6 – letnim sprzęcie. Nie powiem, żeby nie był dobry. Ten aparat jest jednak zdecydowanie precyzyjniejszy. To eksperckie urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli np. u ciężarnych kobiet sprawdzać, czy dziecko prawidłowo się rozwija – zauważa Stefan Zejda.

Urządzenie zostało zakupione ze środków własnych radomszczańskiej lecznicy. Jego koszt to blisko 570 tys. złotych.

… a także Szpitalny Oddział Ratunkowy

O sprzęt nowej generacji wzbogacił się również SOR. Tam trafiły dwa kardiomonitory. – Są to urządzenia wysokiej klasy z pełnym oprzyrządowaniem. Będą wykorzystywane do monitorowania pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia – wyjaśnia Przemysław Drozdek z radomszczańskiego szpitala.

Urządzenia zostały zakupione z dotacji przekazanej szpitalowi przez firmę JYSK. Ich koszt to 30 tys. złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD